Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memurları Kadro İstiyor !

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memurları Kadro İstiyor !

Değerli arkadaşlar bu durum gerçekten kanayan bir yara haline gelmiş ve personelin moral, motivasyonunu bi hayli düşürmektedir. Kurum içersinde aynı görevi yapan sözleşmeli personelin bazı izin hakları, maaş durumu gibi birçok eksik husus şuanda mevcut, haliyle bu durumlar sözleşmeli personelin çalışma motivasyonunu düşürmeye yetiyor da artıyor bile.

Örneğin vardiya personeli kadrolu ile sözleşmeli personel aynı vardiya’da görev yapıyor fakat aynı maaş durumu söz konusu değil, derece kademe alamıyor, aynı personel, aynı işi yapıyorlar fakat doğum izni kadrolu personele 10 gün, sözleşmeli personeleyse sadece 2 gün. Evlilik izni kadrolu personele 7 gün sözleşmeli personeleyse 3 gün, ölüm izni kadrolu personele 7 gün, sözleşmeli personel’e sadece 3 gün aklınıza bizim gibi şu soru geliyordur muhakkak sözleşmeli personelin ölüsü ile kadrolu personel’in ölüsü arasındaki fark ne ? ya da sözleşmeli personel ile kadrolu personel’in evliliği farklı mı gibi sorular geliyordur. Evet şuanda durum tam da bundan ibaret maalesef aynı görevi yapan iki personel aynı saatte kuruma giriyor ve aynı saatte çıkıyor fakat birçok özlük hakkı farklı oluyor.

Geçtiğimiz günler’de taşeron işçilere kadro verildi ve bizlerden sayıları kat kat fazla idi, bizim sayımız aşağı yukarı 200 bin civarında bu hak bize de verilebilir diye düşünüyoruz.

Unutmadan sözleşmeli personel görevde yükselme sınavlarına asla giremiyor, ve yıllık izinleri asla bir sonraki yıla devretmiyor mecburen aynı yıl içersinde kullanması gerekiyor ki kurumda personel eksiği mevcutsa o yıl kullanamadığı izni maalesef yanıyor.

Umuyoruz ki bugünlerde sözleşmeli personele bir kadro müjdesi verilir ve yine umuyoruz ki eşitsizlik ve adaletsizlik ortadan kalkar.

Twitter’da düzenlenen etkinliklere katılmanızı şiddetle öneriyoruz, özellikle CEZAEVİ SENDİKASI adlı facebook grubuna katılarak etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Bir elin nesi var, iki elin sesi var deyiminden yola çıkarak hep birlikte etkinliklere katılmamız bizim açımızdan daha başarılı sonuçlara vesile olacaktır.

LÜTFEN AŞAĞIDAN YORUMLARINIZI BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİZ TEŞEKKÜRLER . . . !

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz