Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Haziran 2023

İnfaz ve Koruma Memurluğu İçin Nasıl Başvuru Yapılır ?

İnfaz ve Koruma Memurluğu İçin Nasıl Başvuru Yapılır ?

Birçok adayın yani İnfaz ve Koruma Memuru olmak isteyen adayın sorduğu ve akıllara ilk gelen soru, başvuru nasıl yapılır, nerelere başvurulur. Bu sorularınıza yanıt bulmak istiyorsanız elbetteki en doğru noktadasınız . . .

Öncelikle adaylar ilanları takip etmelidirler, ilan CTE Genel Müdürlüğü web sitesinden, Devlet Personel Başkanlığı web sitesinden ve Adalet Bakanlığı Resmi web sitesinden yayınlanmaktadır. Bu yayınlanan ilanları takip etmeniz ve başvuru klavuzunu dikkatle okumanız şiddetle önerilir. Şimdi ilanlar açıklandı ve kadro sayısı belirlendi başvuru nasıl yapabilirim sorusu geliyor aklınıza, ilanda belirtilen komisyona başvuru klavuzunda sizlere sunulan, başvuru formunu doldurarak teslim etmeniz gerekiyor yani adliye’den Adalet Komisyonu başkanlığı kalemine teslim etmeniz gerekmektedir. Örneğin Afyonkarahisar’da yaşıyorsunuz ve ilan Denizli ilinde açıldı ve alımlara başvuru için Denizli Adalet Komisyonu yetkilendirildi, sizin yapmanız gereken başvuru formunu doldurup, Afyonkarahisar adliyesi’ndeki Adalet Komisyonuna evrağınızı götürmek ve APS yoluyla Denizli Adalet komisyonuna evrağınızı göndermek, tabi kendiniz bizzat gidemeyecek durumdaysanız. Sonraki safahat başvuru formlarının işleme alınması ve listelerin açıklanması, şunu unutmayın aynı anda birden fazla komisyona başvuru yapamazsınız, yapmanız halinde kazansanız dahi elenirsiniz ! bu hususa dikkat edin lütfen. Listeler açıklandıktan sonra başvurusu onaylanan adaylar Boy Kilo mülakatına çağrılır, yani boy kilo ölçümü için çağrılırlar. Boy kilo ölçümünden başarıyla geçen adaylar son aşama olarak sözlü mülakatlara çağrılır ve mülakatlardan geçen adaylar asil ve yedek olarak ikiye ayrılır, asil olanlar göreve mülakat sonuçları açıklandıktan sonra 15 iş günü içersinde başlanması için adliye sitesinden bir duyuru ile çağrılırlar. Şunu da unutmadan geçmeyelim, sağlık raporu işlemleri için yine bir duyuru yayınlanır, asil ve yedek adaylardan sağlık raporlarını alıp “İnfaz ve Koruma Memuru Olmasında Bir Sakınca Yoktur” şeklinde heyet raporunu komisyona teslim ederler.

Bazı noktaları teyet geçtim ayrıca sizden arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması formları doldurmanız istenir, güvenlik soruşturması olumlu geçen asil adaylar göreve başlatılır, olumsuz olan asil adayların yerineyse ilk yedekten başlamak üzere yedek adaylar yerleştirilir. Aynı şekilde sağlık raporu olumsuz olan asil adayların yerine de yedek adaylar yerleştirilir.

Sormak istediğiniz ve aklınıza takılan soruları yorum bölümünü kullanarak sorabilirsiniz, editör arkadaşlar en kısa zamanda cevaplayacaktır. İnfaz ve koruma memuru nasıl olunur ya da başvuru nasıl yapılır sorularınıza yukarda cevap vermeye çalıştık, elbette bazı eksikliklerimiz olmuş olabilir, bu da ilanlardaki değişiklikler veya bazı maddelerin değişmesinden kaynaklanmaktadır. Zaten ilan detaylarını yine sitemizde paylaşarak siz İnfaz ve Koruma Memuru adayı arkadaşlara yardımcı olmaya ilerleyen günlerde çalışacağız şimdilik rehber makalemize burada son veriyoruz hepinize şimdiden başarılar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ali ez dedi ki:

  Silivri ikm kazandım Bakırköyde otutuyorum servis imkanı var mı

  1. admin dedi ki:

   Silivride çalışan arkadaşlardan birisi yardımcı olursa sevinirim, ayrıca bende öğrenirsem bilgisini veririm fakat servis imkanı var diye biliyorum fakat güzergahları maalesef bilmem imkansız.

 2. İdris Sağır dedi ki:

  Bandırmada veya Balıkesir’de görev yapan var mı ?

Yorum Yaz