Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2023

Cezaevleri Yeni Memur Alımlarında Flash Gelişme ! Alım Sayısı Artıyor !

Cezaevleri Yeni Memur Alımlarında Flash Gelişme ! Alım Sayısı Artıyor !

2018 yılında toplam 38 yeni cezaevi kuruluyor, yeni cezaevlerinin kurulması ve personelin şu durumda yetersiz olması sebebiyle alım sayısında önemli bir artış olacak.

Geçen yıl eylül ayında Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek yapmış olduğu açıklamada yeni cezaevlerinin kurulacağı ve yeni cezaevleri kurulacak olması sebebiyle personel alımında artış olacağını ifade etti.

İpek yaptığı açıklamada “50’den fazla cezaevi yapılıyor FETÖ’cüler için. Her biri bin kişilik. Sincan yerleşkesine 5 yeni duruşma salonu yapılıyor. Çok amaçlı salon olacak. Davalar için kullanılacak” ifadelerine yer vermişti.

2018 YILINDA 38 YENİ CEZAEVİ KURULACAK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Plan ve Bütçe Komisyonuna sunduğu bilgi notunda 2018 yılında 38 yeni ceza infaz kurumunun faaliyete geçeceğini söylemişti.

İNFAZ KORUMA MEMURU VE DESTEK PERSONELLERİ ALIMLARI

2018 yılında yeni cezaevlerinin açılmasıyla birlikte İnfaz ve Koruma Memuru, Şöför, Cezaevi Katibi, Teknisyen ve Destek personelleri alımları yapılacak.

ALIMLAR LİSE MEZUNU DÜZEYİNDE OLACAK

Yeni cezaevleri nedeniyle alım sayıları bi hayli yüksek olacak ve en az lise mezunları bu alımlara katılabilecek.

ÖNEMLİ NOTLAR MUTLAKA OKUYUN !

Gerek adalet bakanımız, gerekse müsteşarımızın açıklamalarından yola çıkacak olursak 2018 yılı alım hususunda epey bereketli olacak gibi. Ayrıca cezaevlerinde bulunan personel sayısının yetersiz olması, kurumlarda haddinden fazla hükümlü ve tutukluların bulunması da alımlara etki edecektir. Fetö olaylarından sonra boş kalan kadrolar halen doldurulamadı ve alım yapılsa da dolacak gibi durmuyor. Bundan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki mutlaka mülakatlara çalışın ve sitemizi takibe alın, ilanlar anında sitemizden yayınlanacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz