Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Haziran 2023

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı ? Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak ?

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı ? Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak ?

Askerlik hizmetini henüz yapmamış olan memurlar, doktorlar ve çeşitli meslek gruplarına mensup yaşı ilerlemiş olan vatandaşlar bedelli askerliği dört gözle bekliyor. Başbakan Binali YILDIRIM’ın açıklamasına göre yakın bir zamanda bedelli askerlikle ilgili hükümet düğmeye basabilir. Ülkemizin şuan şiddetli bir şekilde terörle mücadele ettiği aşikar ve bu durum istismar edilebilir açıklamalarında bulunan Başbakan Binali YILDIRIM profesyonel askerliğe geçildiğini ve bedelli askerliğin çıkması gerektiği açıklamasını yaptı. Bize göre de bu durum gayet makul ve mantıklı, zaten günümüzde vatani görevini yapmakta olan er ve erbaşlar güneydoğu ve sınırdışı operasyonel faaliyetlerde bulunmuyor, bunun yerine bedelli askerlik çıkarılsa ve bu bedelli askerlikten elde edilen gelirler Türk Silahlı Kuvvetleri’nin profesyonelleşmesinde kullanılsa daha mantıklı olur diye düşünüyoruz.

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkar ? 

Bedelli askerliğin ne zaman çıkacağı hususunda net bir tarih verememekle birlikte yakın bir zamanda bu husus hakkında hükümetten müjdeli bir haber gelebilir, ayrıca yaklaşan seçim arefesinde bedelli askerlik çıkacak gibi duruyor. Zaman, tarih vermemizin mümkün olmadığını tekrar hatırlatır, en kısa zamanda bedelli askerliğin çıkmasını temenni ederiz.

Özellikle de bedelli askerliği bekleyen birçok infaz ve koruma memuru arkadaşımız mevcut umarız ilerleyen günlerde bu müjdeli haberi sizlerle paylaşabiliriz.

EN SON NE ZAMAN BEDELLİ ASKERLİK ÇIKTI?

Bedelli askerlik ülkemizde en son 2014 yılında hayata geçirilmiştir. İlk olarak 35.000 TL ödeme miktarı ile gündeme gelen bedelli askerlik uygulaması, daha sonra yapılan çalışma ve görüşmeler ile 18.000 TL’ye düşürülmüştür. Yaş sınırında da yapılan değişiklikler ile daha fazla insanın faydalanması mümkün olmuştur. Daha önce de 2011’de bedelli askerlik çıkmış ve bedel 30 bin lira olarak belirlenmişti.

BEDELLİ ASKERLİKLE İLGİLİ HÜKÜMETTEN BİR AÇIKLAMA DAHA GELDİ !

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Binali Yıldırım’ın bedelli askerlik açıklamasını değerlendirerek, ‘Bizim hepimizin farklı düşüncesi olabilir, ama Sayın Başbakanımız bu konuya ‘müspet bakıyorum’ dedikten sonra hükümetimiz bu konuyu mutlaka değerlendirecektir’ dedi.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz